BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitart a kormány Simor fizetéscsökkentése mellett

2010. július 14. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány eltökélt a havi bruttó kétmillió forint bérplafon bevezetése mellett, még az Európai Központi Bank (ECB) levele után is - mondta Nagy Anna kormányszóvivő szerdai sajtótájékoztatóján. A kormány több ponton vitatja az ECB állításait, ám hogy melyek ezek, azt a szóvivő nem részletezte. Nagy Anna elmondta: a kétmillió forintos bérplafont általános, széles körű szabályként kívánja a kormány alkalmazni, az - mint közismert - nem csupán a jegybank vezetését érintené.

Az ügy előzménye, hogy az ECB több pontban is kifogásolta a magyar kormány eljárását a jegybanki vezetők fizetésének csökkentése kérdésében. Az ECB a nyilvánosságra hozott levelében felhívta a magyar kormány figyelmét, hogy minden, az MNB-törvényt érintő módosítást egyeztetésre meg kell küldeni az ECB-nek a csatlakozási szerződés értelmében. A kormány ugyan megküldte a törvénymódosítást, ám az egyeztetésre nem maradt meg a szükséges egy hónap.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet