Vida Ildikó, az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) elnöke szerdán Kalmár Istvánt nevezte ki az állami adóhatóság informatikai elnökhelyettesévé - közölte az MTI-Eco. Az APEH eddigi informatikai elnökhelyettese, Jacsó Tamás a jövőben az adóhivatal Számítástechnikai és Adóelszámolási Intézetének (Sztadi) főigazgatói posztját tölti be, az intézet igazgatója továbbra is Lucza Vilmos marad. Kalmár István 1998 és 2000 között már dolgozott az adóhivatalban: elnökhelyettesként hozzá tartozott az APEH informatikai rendszerének irányítása, valamint nyolc megyei igazgatóság adó- és járulékszakmai felügyelete. Mindezek mellett Kalmár nevéhez fűződik az APEH teljes informatikai rendszerének megújítása és a járulékintegráció. Az APEH most kinevezett elnökhelyettese állami és magáncégeknél is több vezető pozíciót betöltött már: 2000-től 2002-ig a Magyar Posta Rt. felügyelőbizottságának elnöke, majd elnök-vezérigazgatója volt, 2004 óta a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanácsnak a tagja.
