BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó jegyet kapott a hazai infokommunikáció

2010. június 30. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország a fejlett országok között a 23. helyen szerepel a 2010-es Connectivity Scorecard című tanulmányban, amely a világ 50 országában vizsgálja az információs és kommunikációs technológia (ikt) hasznosításának eredményességét. A Nokia Siemens Networks idei nemzetközi felmérése Magyarország erősségei közé sorolja a lakossági infrastruktúrában a szélessávú internetellátottságot. Az Európai Bizottság által 2009 áprilisában közzétett úgynevezett i2010 program szerint 2008-ban a magyar háztartások 42 százaléka rendelkezett szélessávú internet-hozzáféréssel, ami majdnem négyszerese a 2005-ben mért 11 százaléknak. Az ország az üzleti felhasználást és szaktudást vizsgáló kategóriában szerepelt a leggyengébben a felmérésben. Az üzleti szektort az it-fejlesztésekre fordított alacsony kiadásai vetik vissza, ami jól mutatja, hogy a hazai vállalkozások it-felhasználás tekintetében elmaradnak fejlett országbeli versenytársaiktól.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet