Öt vasúti mellékvonalon indítja újra a személyforgalmat július 4-én a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM), az új kormány - a korábbi megközelítéssel szemben - a szárnyvonalak ügyét nem hatékonysági kérdésként kezeli. Az NFM szerint a vasúti szárnyvonalak szüneteltetése alig néhány milliárd forintos megtakarítást jelentett. A szaktárca tájékoztatása szerint a kormány az intézkedéssel a vidék lakosságmegtartó képességét kívánja erősíteni. Első körben a korábban szüneteltetésre ítélt Székesfehérvár-Komárom, Zirc-Veszprém, Pápa-Csorna, Karcag-Tiszafüred és Lajosmizse-Kecskemét szakaszokon, összesen mintegy 210 kilométeren indulnak újra a vonatok. A változás 53 állomást és megállóhelyet érint közvetlenül, a nagyváro-soktól a Kecskemét környéki tanyavilágig 32 településen mintegy 350 ezer lakos számára válik ismét elérhetővé a vasúti közlekedés. Az NFM tervei szerint az év végéig további négy-hat pályaszakaszon indulhat újra a vasúti személyszállítás. A MÁV Zrt.-nek június 30-ig kell gondoskodnia az újraindítás pályavasúti feltételeinek és a szükséges járműkapacitás biztosításáról.
