BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyetlen ajánlat érkezett a Zsolnayra

2010. június 8. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A június 7-i beadási határidőig mindössze egy érvényes ajánlat érkezett a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. 49 százalékos tulajdonrészére - adta hírül a pályázatot kiíró önkormányzat. A patinás gyárra egy magyar tulajdonban lévő projektcég pályázik. A kiírás szerint a helyhatóságnak 30 napja van az elbírálásra. A közgyűlés még április végén döntött arról, hogy a kisebbségi részvénycsomagot ismét meghirdeti. A nyertes pályázónak minimum 500 millió forint tőkeemelési kötelezettsége lesz. A leendő befektetőnek a manufaktúra tradicionális termékeinek további gyártására is garanciát kell vállalnia.

Péterné Marosy Katalin vezérigazgató lapunknak elmondta: a tavaly is több mint százmillió forint veszteséget termelő patinás üzem friss tőke nélkül nemcsak továbblépni nem tud, hanem talpon maradása is kétségessé válhat. A tulajdonos korábban hiába pumpált több mint egymilliárd forintot a társaságba, a lejárt hiteleket már az év elején is csak önkormányzati kötelezettségvállalással tudták meghosszabbítani, miközben a tavaly berendezett üzemben rendkívül rossz körülmények között folyik a termelés. A cég kisebbségi részvénycsomagját már a múlt évben is meghirdették, hasonló feltételekkel, ám a két pályázó közül végül egyikkel sem sikerült üzletet kötni.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet