BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Betett a rossz idő a BH-nak is

2010. június 6. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kedvezőtlen időjárás miatt húsvéttól május végéig mindössze 29 ezer utas szállt fel a Balatoni Hajózási (BH) Zrt. járműveire - közölték a társaság szombati sajtótájékoztatóján. Ez az elmúlt év azonos időszakához képest 27 százalékos visszaesést jelent. A legnagyobb csökkenés a menetrendszerűen közlekedő személyhajókon következett be. A sétahajók forgalma 25, míg a Szántód és a tihanyi rév között közlekedő kompoké több mint 20 százalékkal mérséklődött, de kevesebben voltak a cég tulajdonában lévő szálláshelyeken is. Az elmúlt hetekben több tucat előre megrendelt járatot is lemondtak a rossz idő miatt. A BH az idén egyébként már húsz tóparti kikötőből indít sétahajójáratokat, 12 kikötőből pedig diszkóhajók is közlekednek. Ugyancsak szombaton adták át a társaság új, 44 férőhellyel bővített balatonboglári kikötőjét. A különböző infrastrukturális fejlesztésekkel együtt több mint 340 millió forintos beruházás mintegy 90 millió forintos központi támogatással valósult meg. A kikötőben már 252 vízi járműnek jut hely, a fejlesztés révén a boglári a tópart negyedik legnagyobb kikötője lett.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet