Tíz százalékkal növeli dolgozói létszámát a Graboplast Padlógyártó Zrt., a lépés hátterében a győri székhelyű társaság megrendelésállományának növekedése áll. A Graboplast június elején 62 dolgozóval növelte eddigi, több mint 600 fős létszámát. A tavalyi 15,5 milliárd forintos forgalom után a társaság az idén 5-10 százalékos árbevétel-növekedésre számít. Az elmúlt évet 750 millió forintos üzemi eredménnyel záró Graboplast győri és tatabányai padlógyárában immár heti hétnapos, a kecskeméti parkettagyárban pedig hatnapos üzemmódban folyik a termelés. A piaci forgalom ugyanakkor - a tavalyihoz hasonlóan - még mindig kiegyenlítetlen: a vállalat április elején még három-ötnapos gyártással is ki tudta elégíteni a piaci keresletet. A kedvező exportpiaci folyamatok hatására a Graboplast már májusban bővítette a termelést három magyarországi gyárában.
