BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Javulnak a Graboplast exportkilátásai

2010. június 2. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tíz százalékkal növeli dolgozói létszámát a Graboplast Padlógyártó Zrt., a lépés hátterében a győri székhelyű társaság megrendelésállományának növekedése áll. A Graboplast június elején 62 dolgozóval növelte eddigi, több mint 600 fős létszámát. A tavalyi 15,5 milliárd forintos forgalom után a társaság az idén 5-10 százalékos árbevétel-növekedésre számít. Az elmúlt évet 750 millió forintos üzemi eredménnyel záró Graboplast győri és tatabányai padlógyárában immár heti hétnapos, a kecskeméti parkettagyárban pedig hatnapos üzemmódban folyik a termelés. A piaci forgalom ugyanakkor - a tavalyihoz hasonlóan - még mindig kiegyenlítetlen: a vállalat április elején még három-ötnapos gyártással is ki tudta elégíteni a piaci keresletet. A kedvező exportpiaci folyamatok hatására a Graboplast már májusban bővítette a termelést három magyarországi gyárában.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet