Zöldmezős beruházással újabb, mintegy 3 ezer négyzetméteres üzemet építene a győri ipari parkban a világ vezető autóipari cégeit kiszolgáló Pannon Tools Szerszámgyártó Kft. - erősítette meg lapunk információját Tóth Lajos ügyvezető igazgató. A mintegy 400 milliós fejlesztés a hatékonyság növelését szolgálja, például egy helyen koncentrálódna a termelés és az eddigieknél is korszerűbb technológia jelenne meg. A programot saját erőből, illetve pályázati források segítségével kívánják megvalósítani. Ezzel párhuzamosan megválnak a régi, még a Reptéri úton lévő ugyancsak mintegy 3 ezer négyzetméteres üzemcsarnoktól. Tóth elmondta: azt tapasztalják, hogy a gazdasági válság óta jellemzően azok a cégek képesek talpon maradni, amelyek tovább faragják költségeiket, folyamatosan új megoldásokat kínálnak megrendelőiknek, illetve több lábon állnak. A többek között öt japán világcéget is kiszolgáló Pannon Tools rendelésállománya az autóipari válság következtében 30-35 százalékkal csökkent, amit elsősorban a műszakszám radikális csökkentésével vészeltek át. Sokat segített az is, hogy időben sikerült bekacsolódni az épületgépészeti termékek gyártásába. (A nettó árbevétel 2009-ben csaknem 300 millió forinttal csökkent, igaz, nyereséges maradt a vállalat.) Az idén viszont már úgy tűnik, lesz feladat bőven - tette hozzá az ügyvezető igazgató. Az új Suzuki Swifthez különböző üléselemeket gyártanak, és az Audi győri gyárától is jelentősebb megrendelés várható.
A még 1993-ban létrehozott Pannon Tools 2005-ben költözött az ipari parkba, ahol előbb egy 3300, 2007-ben pedig egy 2000 négyzetméteres gyártócsarnokot épített.
