BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tartja az ütemet a Mercedes

2010. május 30. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Május közepén két darab, egyenként 31,5 MVA-es transzformátort szállítottak és telepítettek a Mercedes-Benz Kecskeméten épülő üzemébe. A berendezések a 126 kV-os magasfeszültséget 22 kV-os középfeszültségű szintre alakítják át, ezzel biztosítva a belső üzemi hálózatot az autógyárban, amely a tervek szerint egy év múlva kezdi meg a termelést. A mintegy 70 tonna tömegű berendezéseket október végén kapcsolják rá a Démász hálózatára - tudtuk meg a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary (MBMH) Kft.-től.

A kecskeméti gyár tavaly október óta tartó építése a terveknek megfelelően halad, az eladásra szánt első személyautók 2012 elején hagyhatják el a gépsorokat. Az üzem építési munkálatainak több mint 75 százalékát magyar vállalkozások végzik, a gyárnak már biztosan lesz 17 magyar beszállítója. Ezek a vállalkozások gépkocsigyártási alapanyagok szállítására kötöttek szerződést a MBMH-val. A magyarországi üzemben 2013-tól évente mintegy százezer autót gyártanak. A kecskeméti üzemben tartósan 2,5 ezer munkahellyel számolnak, eddig 260 dolgozót vettek fel, akik a karbantartásért és üzemeltetésért felelős "törzsgárda" tagjai lesznek. A kft. az év végéig hétszázra növeli a létszámot. Várhatóan szeptemberben kezdődik a gépsorok felállítása, az év végéig pedig valamennyi építményen kialakítják az épületburkolatot. Az úgynevezett beállító üzemmód 2011 májusában indul, a tesztüzem kezdetét pedig jövő szeptemberre tervezik.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet