BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bólyba költözött a liftgyártó

2010. május 30. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Németországból áttelepíteni tervezett újabb programok eredményeként megháromszorozza magyarországi gyártókapacitását az ingelheimi székhelyű, anyagmozgató berendezések, valamint mobil liftek gyártásával foglalkozó Schmitt AG. A 2008-ban még pécsi székhellyel létrehozott Schmitt Sky-Lift Zrt. a bólyi ipari parkba költözik egy héteezer négyzetméteres gyártócsarnokba. A társaság azt a közel egymilliárd forintos költséggel épülő irodaszárnyat és kiszolgáló helyiségeket, illetve raktárakat magában foglaló üzemet veszi bérbe, amelyet a helyi önkormányzat pályázati források segítségével valósít meg. A cég már januárban áttette székhelyét Bólyba és egy kisebb üzemi épületben el is kezdődött a termelés. A mintegy 400 millió forint értékű, uniós támogatással megvalósuló program keretében várhatón létszámbővítésre is sor kerül. A Schmitt elsősorban kültéri mobil felvonókat gyárt majd Bólyban.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet