BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Fematnak a reményt adhatja a Mercedes

2010. május 25. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pályázat eredményhirdetését követően eldőlt, hogy közvetett módon a Mercedes épülő kecskeméti üzemébe is szállíthat berendezéseket az osztrák Femat GmbH magyar cége. Takács László, a csesztregi székhelyű Femat Hungária Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, várhatóan két másik németországi Mercedes-programba is be tudnak szállni, bár ezekről végleges döntés még nem született. Takács elmondta, ha a gyártási volumen tisztázódik, s a gazdasági környezet is javul, hozzákezdhetnek egy újabb, jelentős beruházási program előkészítéséhez is. Az ügyvezető igazgató közölte, sürgősen érdemi adócsökkentésre lenne szükség ahhoz, hogy a vállalatok versenyképessége javuljon. Jóllehet az anyavállalat immár minden gyártási tevékenységet Csesztregre telepített, a létszám megtartása és a kapacitások kihasználása érdekében az elmúlt időszakban valamennyi alvállalkozójuktól megváltak. A jelenleg mintegy 150 dolgozót foglalkoztató cégnél a hatékonyságot most úgynevezett minőségi cserékkel növelik - a gyengébben teljesítő dolgozók helyére "hajtós" szakembereket vesznek fel.

A cégnek a megrendelések ellenére is folyamatosan szűkül a mozgástere, hiszen az alapanyagárak - különösen az év elejétől - drasztikusan megemelkedtek, miközben a végtermékek árát nem tudják emelni. Takács elmondása szerint elsősorban a belföldi megrendelések visszaesése miatt árbevételük tavaly több száz millió forinttal csökkent, és sajnos idén sincs túl sok jele annak, hogy számottevően élénkülne a piac.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet