Mintegy hetven teherautóval és félpályás útlezárással demonstráltak tegnap a Szeviép Zrt. alvállalkozói a 47-es úton, mert nem kapták meg az M43-as autópálya építésekor végzett munkájukért a befogadott, de ki nem fizetett számláik ellenértékét. A Sedesa vezette Tisza M-43 konzorcium tagja több mint hárommilliárd forinttal tartozik az alvállalkozóknak, ráadásul úgy, hogy az autópálya-építés beruházója, a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. időben átutalta a kivitelező konzorciumnak a szerződés szerint járó összeget. A Szeviép több alvállalkozóját képviselő ügyvéd szerint a Tisza M-43 konzorcium tagjai egyetemlegesen felelnek a tartozásért. A NIF a szerződéskötéskor - az alvállalkozóknak járó kifizetések biztosítékául - bankgaranciát kért a fővállalkozóktól. A Szeviép Zrt. pénzügyi problémái tavaly ősszel kezdődtek, a társaság múlt hétfőn csődvédelmet kért.
