Többéves hallgatás után a tegnapi másodfokú tárgyaláson érdemi nyilatkozatot tett Kulcsár Attila. Az exbróker szerint a magát sértettnek feltüntető bank a biztosítási összeg reményében valótlan nyilatkozatokat tett az eljárás során, ezzel pedig hozzájárult a megalapozatlan első fokú ítélethez. A brókerügy elsőrendű vádlottja emellett elmondta azt is: ügyfeleinek többsége jól járt, és nem érdekelte őket, hogy milyen tranzakciók nyomán jutnak hozzá az ígért magas hozamokhoz. A K&H egykori brókere szerint van értelme a megismételt eljárásnak, az elsőfokú bíróság ugyanis az ügyet mindössze 30-40 százalékban derítette fel. Az ítélőtábla az ügyben május 27-én hirdet határozatot. A Fővárosi Bíróság 2008 augusztusában nem jogerősen Kulcsárt nyolc év börtönnel és 230 millió forint vagyonelkobzással sújtotta, az ügy 24 vádlottja közül heten kaptak letöltendő szabadságvesztést, míg vagyonelkobzást nyolc vádlottra szabott ki a bíróság, összesen mintegy 1,7 milliárd forint értékben.
