Az államháztartás - helyi önkormányzatok nélküli - április havi hiánya 27,1 milliárd forint lett az eredetileg várt 81,9 milliárd forinttal szemben - tette közzé tegnap gyorsjelentését a Pénzügyminisztérium. A központi költségvetésben 41,5 milliárd forintos hiány, az elkülönített állami pénzalapoknál 16,4 milliárd forintos többlet, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjainál pedig 2 milliárd forintos deficit keletkezett áprilisban. Az államháztartás - helyi önkormányzatok nélküli - egyenlege április végén 637 milliárd forintos deficitet mutat, mely az éves várható hiány 72,5 százalékát teszi ki. Sajtóértesülések szerint a vártnál számottevően kisebb hiány egyaránt visszavezethető a kiadások elmaradására és a bevételek növekedésére. Ezzel együtt az államháztartás négyhavi hiánya mintegy 30 milliárd forinttal nagyobb a tavalyi hasonló adatnál, ami a bevételek elmaradásával magyarázható.
