Az áprilisi forgalomba helyezési statisztikák alapján az év eddigi hónapjaira jellemző 50 százalék feletti zuhanás után az elmúlt hónapban 3654 személyautót regisztráltak, ami 45,6 százalékkal marad el a 2009. áprilisi adatoktól. A 607 forgalomba helyezett kishaszonjármű pedig 33,4 százalékos visszaesést jelent az egy évvel korábbihoz képest - derül ki a Datahouse adataiból. Az idei első négy hónap összesített adatai ugyanakkor még mindig brutális csökkenést jeleznek: a személyautók forgalomba helyezésében 52,8 százalékos a zuhanás 2009 hasonló időszakához képest, miközben a kishaszonpiac 51,2 százalékkal szűkült. Áprilisban a személyautó-piac tíz legjobban teljesítő márkája közül egyedül a Skoda tudta (60,30 százalékkal) növelni a regisztrált járművek számát tavaly áprilishoz képest. A Napi információi szerint a márka kiugró áprilisi eredményei mögött flottaeladások állnak, amelyek a Skoda eladásainak 60-70 százalékát is elérhetik. Az elmúlt hónapban is megtartotta piacvezető pozícióját a személyautó-piacon a Ford, amely azonban 56,89 százalékkal kevesebb járművet bocsátott a forgalomba, mint egy évvel korábban.
