BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővíti kapacitását a Gestamp-Hungária

2010. április 20. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb gyártási programokat telepít magyar cégéhez a világ harmadik legnagyobb autóipari beszállítója, a spanyol Gestamp Automoción S.A. A móri székhelyű, karosszériaelemeket és fém alkatrészeket gyártó Gestamp-Hungária Kft.-hez többek között az anyavállalat által tavaly ősszel megvásárolt német Edscha Group karosszériagyártó üzletágától kerülnek át feladatok. A társaság az elmúlt év második felétől már több olyan gyártási programmal rendelkezik, amelyeket a kisebb előállítási költségek miatt különböző nyugat-európai üzemekből telepítettek át. A megrendelések nyomán a dolgozók számát mintegy 50 fővel tudták növelni. A Gestamp a közelmúltban jelentette be, hogy az idén és jövőre mintegy 6 millió eurós beruházási programot valósít meg Magyarországon. Többek között egy új, 5 ezer négyzetméteres festőüzemet létesít az idén közel 40 százalékos árbevétel-növekedéssel és 35 millió eurós nettó árbevétellel kalkuláló móri társaság.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet