A pécsi közgyűlés tegnap úgy döntött, hogy a cég pénzügyi helyzetének stabilizálása és mozgásterének növelése érdekében 60 millió forinttal megemeli a tulajdonában lévő Tettye Forrásház Zrt. alaptőkéjét. A cégnek többek között a nemrég bejelentett ásványvíz-palackozó üzem létrehozásához és fejlesztéséhez, illetve az új termékek piaci bevezetéséhez is friss tőkére van szüksége. Mindezt a közgyűlésen jelentették be.
A tavaly 5 millió forintos alaptőkével létrehozott társaság 2010 első három hónapjában 63 millió forintot meghaladó eredményt produkált. A város és a kisebbségi tulajdonos francia Suez Environnement között tavaly elsősorban azért romlott meg a viszony, mert a helyhatóság szerint a befektető a Pécsi Vízmű (PV) Zrt.-nél képződő nyereséget osztalékként kivette a cégből s üzletpolitikájában nem a díjak csökkentésére, hanem terjeszkedésre törekedett. A nemzetközi visszhangot is kiváltó "válás" után perek sorozata kezdődött. A felek között legutóbb arról pattant ki vita, hogy a környező településeken továbbra is szolgáltató PV-nek mikor és mennyit kell fizetnie a Tettye Forrásháztól kapott vízért, illetve a visszavezetett szennyvízért. Az immár teljes egészében a pécsi önkormányzat tulajdonában lévő társaság legutóbb 70 milliós követeléssel állt elő.
