BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Stabil évet vár a Federal Mogul

2010. április 13. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az első negyedév értékesítési adatai alapján árbevételének növekedésére számít a Federal Mogul Hungary Kft. Az autóalkatrész-gyártó tavaly 12 milliárd forint nettó értékesítési árbevételt ért el Magyarországon, szemben a 2008-as 15,4 milliárddal - mondta Ferenczi Gyula, a társaság kunszigeti gyárának igazgatója. A cég főként exportra termel, bevételeinek kevesebb mint 5 százalékát adják a magyarországi, a győri Auditól és a szentgotthárdi Opeltől érkező megrendelések. Az idei első negyedév értékesítései mintegy 30 százalékkal jobbak az elmúlt év azonos időszakánál - mondta Ferenczi. A Napi kérdésére az igazgató kifejtette: a társaság már tavaly ősszel érzékelte a fellendülést, amely - az ágazati trendekben bízva - az év további részében is fennmaradhat. A tömítéseket, csapágyakat és ablaktörlőket gyártó kunszigeti üzemben 2008 szeptemberében még 800-an dolgoztak, majd a válság hatására 580-ra csökkent az alkalmazottak száma. A kunszigeti gyár jelenleg már 650 dolgozót foglalkoztat, kapacitásnövelő beruházásokról mindeddig nem született döntés. Az alkatrészgyártó idén 13-14 milliárd forintos forgalomra számít.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet