Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) jelentése szerint a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium (KHEM) nem ellenőrizte a gyorsforgalmi úthálózat gazdálkodását és szervezeti működését. A számvevőszéki vizsgálat szerint a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ és a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. között a törvényi előírások ellenére sem jött létre vagyonkezelési szerződés, így utóbbi 2007 végétől nem vett át gyorsforgalmi utakat a beruházó Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-től. A 2006-2009-es időszakban 800 milliárd forint értékben 312 kilométer gyorsforgalmi utat helyeztek forgalomba.
