Közel négy év után új tulajdonosa van a zalaegerszegi székhelyű, jó ideje nem működő Goldsun Hűtőház Zrt.-nek - erősítette meg lapunk információit Somogyi Ferenc, a társaság felszámolásával megbízott TM-Line Zrt. elnök-vezérigazgatója. Az egykor a Carnex-csoporthoz tartozó, a hitelezőkkel szemben mintegy 3,5 milliárd forintos adósságot felhalmozó társaság vagyonelemeinek nagy része tartozások fejében a Zala-Cool Kft.-hez került, amely nemcsak a hűtőházakat kívánja tovább működtetni, hanem a tésztagyártást is újraindítja, a csarnok egy részét pedig bérbe adja.
Az egykor a tőzsdén is szereplő Goldsun Hűtőipari Rt.-t először 1997-ben számolták fel, majd a szintén a Carnexhez tartozó Zalabaromfi birtokába került. A cég hűtőipari kapacitásának, illetve gépeinek és eszközeinek zöme 2004-ben megsemmisült egy tűzvészben, végül 2006 júniusában az ugyancsak a felszámolás sorsára jutott Zalabaromfi rántotta magával. Az elmúlt években többször is meghirdették a Goldsunt - tette hozzá Somogyi -, de nem sikerült eladni, részben az ágazat válsága miatt, részben pedig azért, mert a működtetéshez szükséges gépek és berendezések jelentős része a hitelező bank tulajdonában volt. A Zala-Cool megvásárolta a technológiát a pénzintézettől, az ingatlanhoz pedig követelése fejében jutott hozzá.
