A magyarországi televíziós műsorszolgáltatók összesített reklámbevétele 16 százalékkal, 59,954 milliárd forintra csökkent az elmúlt évben - hozta nyilvánosságra a Magyarországi Elektronikus Műsorszolgáltatók Egyesülete (MEME). A rádiós piac reklámbevételei 2009-ben nem kerültek bele a felmérésbe, miután tavaly ősszel új csatornák vették át az országos kereskedelmi frekvenciákat. Bár a tévés piacon az országos, földi sugárzású televíziók (MTV, TV2, RTL Klub) az egy évvel korábbinál 20,85 százalékkal kisebb, 48,105 milliárd forintos bevétellel megtartották dominanciájukat, a tematikus adók 10,4 százalékkal, 11,849 milliárd forintra tudták növelni hirdetési bevételeiket. Az előző évi 29-cel szemben a 2009-es kimutatás már 44 csatorna adatközlésére épül. A MEME szerint a hirdetők egyre többször hirdetnek olyan tematikus adókon, amelyek korábban csekély reklámbevételeik miatt nem jelentek meg a felmérésben.
