BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősítettek reklámban a "kis" tévék

2010. március 11. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyarországi televíziós műsorszolgáltatók összesített reklámbevétele 16 százalékkal, 59,954 milliárd forintra csökkent az elmúlt évben - hozta nyilvánosságra a Magyarországi Elektronikus Műsorszolgáltatók Egyesülete (MEME). A rádiós piac reklámbevételei 2009-ben nem kerültek bele a felmérésbe, miután tavaly ősszel új csatornák vették át az országos kereskedelmi frekvenciákat. Bár a tévés piacon az országos, földi sugárzású televíziók (MTV, TV2, RTL Klub) az egy évvel korábbinál 20,85 százalékkal kisebb, 48,105 milliárd forintos bevétellel megtartották dominanciájukat, a tematikus adók 10,4 százalékkal, 11,849 milliárd forintra tudták növelni hirdetési bevételeiket. Az előző évi 29-cel szemben a 2009-es kimutatás már 44 csatorna adatközlésére épül. A MEME szerint a hirdetők egyre többször hirdetnek olyan tematikus adókon, amelyek korábban csekély reklámbevételeik miatt nem jelentek meg a felmérésben.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet