BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöld jelzés a bunkerturizmusnak

2010. március 8. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Többévi előkészítő munka után elrajtolhat a kerkaszentkirályi székhelyű Zala Zöld Szíve Egyesület "Vizek hátán, dombok ölén, bunkerek mélyén" nevű turisztikai programja - tudta meg lapunk. A fejlesztések megvalósításához az egyesület a Leader program keretében 121 millió forint értékű támogatást kapott. A természetjárást és a murai vadvízi evezést bunkertúrákkal szeretnék kombinálni, már döntés született arról, hogy Páka környékén helyreállítanak négy bunkert és a lovászi légoltalmi pincét, de a tervek között az is szerepel, hogy néhány nagyobb létesítményt szállás-, illetve táborhellyé alakítanak át.

A több mint 600 kilométer hosszú védelmi rendszert 1952 elején azt követően kezdték el létrehozni a határ mentén szovjet tanácsadók közreműködésével, hogy a szocialista országok viszonya megromlott a Tito vezette Jugoszláviával. A teljes határszakaszon több mint 6200 különböző védelmi létesítményt építettek, 6 milliárd forintot meghaladó költséggel. A védelmi rendszer teljes egészében sosem készült el, ám a bunkerek döntő többsége ma is áll. Az egyesület reményei szerint a rendbe tett erődítmények, illetve a hozzájuk kapcsolt programok több ezer látogatót csábíthatnak a térségbe évente.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet