Kudarcos volt eddig a vállalkozók és a kormány viszonya, mert a hatalmon levők nem fogadták meg a Vállalkozók Országos Szövetsége (VOSZ) vezetőnek javaslatait - összegezte az elmúlt nyolc év gazdasági "eredményeit" Demján Sándor a szervezet gazdasági fórumán. A VOSZ ügyvezető elnöke a lakossági adóterheket 4, a vállalati adóterheket pedig hat év alatt csökkentené a régiós átlag alá. Emellett 10 év alatt egymillió munkahely teremtését és a közbeszerzések átalakítását várja az új kormánytól. Orbán Viktor, a Fidesz elnöke ezeket a tételeket kormánya által vállalhatónak találta. Az euró bevezetését viszont Demján csak akkor pártolná, ha a magyar GDP elérné az uniós átlag 80 százalékát - a Fidesz elnöke szerint csak akkor lehet megjelölni a dátumot, ha az reálissá válik -, az ország már sokadszor égette le magát a rossz bejelentésekért. Matolcsy György 4-20 évre kidolgozott gazdaságpolitikát és szociális piacgazdaságot vezetne be. Az Orbán-kormány korábbi (és leendő?) gazdasági minisztere a foglalkoztatás minden áron történő növelésében látja a gazdasági bajokból kivezető utat és évi 40-50 ezer új lakás építését tartaná kívánatosnak - hogy mindezt miként látja megvalósíthatónak az új kormány, arról egyelőre nem kaptak tájékoztatást a résztvevők.
