BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az IMF nem tárgyalt a Fidesszel

2010. március 2. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) nem folytatott tárgyalásokat a Fidesszel - mondta a Reutersnek a nemzetközi pénzügyi szervezet budapesti irodájának vezetője. Irina Ivascsenko ugyanakkor hozzátette: "informális eszmecserét" folytattak a legnagyobb ellenzéki párt képviselőivel a magyar gazdaság helyzetéről, ennek során az IMF bemutatta világgazdasági előrejelzését. Az informális találkozón a Fidesz képviselői azt mondták, hogy kormányalakításuk esetén a párt törekedik majd a költségvetési hiány csökkentésére. Az IMF továbbra is 3,8 százalékos GDP-arányos államháztartási hiánycéllal számol 2010-re. Szapáry György, az MNB volt alelnöke, aki a Fidesz delegációjának tagjaként vett részt a megbeszélésen, korábban úgy nyilatkozott, hogy az új kormány a megalakulása után mihamarabb tárgyalásokba kezd az IMF-fel, s ebben egyetértés volt a Fidesz és az IMF-küldöttség tagjai között februárban, amikor a Valutaalap delegációja Magyarországon járt.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet