Az Autópláza eladásával a Csiki-Bege-cégcsoport végleg kivonult a magyarországi autópiacról - jelentette be Csiki-Bege Lajos ügyvezető-tulajdonos. A jövőben az ingatlanfejlesztési és az egészségügyi divízióra koncentrálnak. A társaság minden megrendelt gépjárművet átadott az ügyfeleknek, meglévő bankhiteleit pedig teljes egészében lezárta. Csiki-Bege célja az volt, hogy a csoport valamennyi hitelállományától megszabaduljon. A jelzáloggal terhelt vagyonelemek a bankokhoz kerültek.
A vállalkozó tavaly márciusban csődvédelmet kért, ami egyfajta lavinát indított el a cégcsoport hitelezőinek körében. Az üzleti partnerek ugyanis tényleges csődként értékelték a bejelentést, ennek nyomán pedig a csoport csaknem minden hitelforrása elapadt. A Csiki-Bege Kereskedelmi Kft. felszámolása egy hónappal ezelőtt indult meg. Egy kisebb hitelező a csődvédelem bejelentését követően értelmetlenül, háromszoros biztosítéki háttérrel akadályozta meg a kidolgozott reorganizációs terv végrehajtását. Miután a hitelező inkasszót kért a társaság egyik bankszámlájára, a kft.-vel kapcsolatban álló többi pénz- és hitelintézet is inkasszálta a csoport számláit - mondta az ügyvezető. Mindezek ellenére a csoport valamennyi adó- és hitelfizetési kötelezettséget, illetve rendelését teljesítette.
