Hosszú évek után ismét növeli a foglalkoztatottak számát a pécsi Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. - tudtuk meg Péterné Marosy Katalin vezérigazgatótól. Bár az idei rendelésállomány különösen az év második felét illetően továbbra is meglehetősen bizonytalan, jelenleg több olyan - például még az elmúlt évről áthúzódó - munkájuk van, amit sürgősen teljesíteni kell. A létszámbővítésben annak is része van, hogy technikai és technológiafejlesztésre a gyár tavalyi átköltöztetésekor nem jutott pénz, így a pluszfeladatokat csak kézi munkával tudják megoldani. A tulajdonos pécsi önkormányzatnál lapunkat úgy tájékoztatták, hogy továbbra is napirenden van a társaság kisebbségi, 49 százalékos részvénycsomagjának eladása, mert a cégnek friss tőkére van szüksége. Nem kizárt, hogy még az év első felében új pályázatot írnak ki. Információink szerint a város ugyancsak szeretné kimozdítani a holtpontra jutott tárgyalásokat az IKEA-val is a korábban tervezett új gyár építéséről.
