BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Foglalkoztatási és Szociális Fórum alakult

2010. február 14. vasárnap, 20:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szociális és munkaügyi miniszter irányításával megalakult a Foglalkoztatási és Szociális Fórum (FSZF), amely elsősorban az Út a munkához program megvalósulásának rendszeres elemzésével és a felmerült problémák kezelésével foglalkozik majd, továbbá a programmal kapcsolatos ajánlások kidolgozásával. A fórum lehetőséget ad az állam, az önkormányzatok, a munkaügyi szervezet, a családsegítők, a vállalkozók, a képzőintézmények, a kamarák, a civil szervezetek, valamint a szociális partnerek közötti párbeszédre, így javulhat az Út a munkához program céljainak megvalósulása, emelkedhet az ellátások, a szolgáltatások és a foglalkoztatás színvonala. Az FSZF - létrehozóinak szándéka szerint - "független, pártpolitikától mentes fórum, hiszen az Út a munkához program is a politikai pártok szempontjain túlmutató" - áll a minisztérium közleményében. A testület első ülésén értékelték az Út a munkához programot, valamint áttekintették a hozzá kapcsolódó értékelési és monitoring módszereket.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet