A szociális és munkaügyi miniszter irányításával megalakult a Foglalkoztatási és Szociális Fórum (FSZF), amely elsősorban az Út a munkához program megvalósulásának rendszeres elemzésével és a felmerült problémák kezelésével foglalkozik majd, továbbá a programmal kapcsolatos ajánlások kidolgozásával. A fórum lehetőséget ad az állam, az önkormányzatok, a munkaügyi szervezet, a családsegítők, a vállalkozók, a képzőintézmények, a kamarák, a civil szervezetek, valamint a szociális partnerek közötti párbeszédre, így javulhat az Út a munkához program céljainak megvalósulása, emelkedhet az ellátások, a szolgáltatások és a foglalkoztatás színvonala. Az FSZF - létrehozóinak szándéka szerint - "független, pártpolitikától mentes fórum, hiszen az Út a munkához program is a politikai pártok szempontjain túlmutató" - áll a minisztérium közleményében. A testület első ülésén értékelték az Út a munkához programot, valamint áttekintették a hozzá kapcsolódó értékelési és monitoring módszereket.
