BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Faapríték-erőmű épülhet a Dráva partján

2010. február 14. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tíz megawatt áram, illetve hőenergia termelésére alkalmas biomassza-erőművet építene a helyi ipari parkban a barcsi székhelyű Dráva Faipari Művek Kft.. A mintegy 14 milliárd forint értékű zöldmezős beruházást saját erőből, hitelből és pályázati források segítségével, saját, mintegy 4 hektáros területén kívánja megvalósítani az ország egyik legnagyobb parkettagyártó üzeme. Az erőművet az üzemben, illetve a térség 50 kilométeres körzetében képződő faipari hulladékkal fűtenék. A tervek kidolgozása és a szükséges engedélyek beszerzése már elkezdődött. Steiner András ügyvezető igazgató a Somogyi Hírlapnak elmondta, egy olyan erőművet szeretnének létrehozni a Dráva partján, amelynek révén egyrészt megoldható a hulladék hasznosítása, másrészt nemcsak nekik, hanem az ipari park többi üzemének is energiát szolgáltat. A helyi cégek jelentős része elsősorban az egyre magasabb energiaárak miatt nem tud kellő hatékonysággal termelni. Az emelkedő energiaköltségek immár a fejlesztést is hátráltatják. A kiviteli terveket úgy készíttetik el, hogy az erőmű viszonylag kis költséggel bővíthető legyen. Az ehhez szükséges mintegy 4-5 hektáros terület szintén a cég rendelkezésére áll.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet