Három éven belül éves üzleti forgalmának egyharmadát konferenciaszervezésből termelné ki a Hungexpo. A válság okozta piaci változások új irányt szabtak a kiállításszervezésnek is: eseményközpontú, kísérő programokkal, szakmai találkozókkal dúsított programra van szükség a szakkiállításokon is - fogalmazott Gábor Éva, a Hungexpo marketing- és kommunikációs igazgatója. Tavaly 23 millió eurós fejlesztéssel elkészült az új pavilon, a kiszolgáló épületek és passzázs, a parkosítás és a logisztikai rendszer. Emellett új kommunikációs lehetőségek, magas szintű technika és korszerű beléptető rendszer lépett működésbe. Az épület lehetőséget teremt akár 8 ezer fős konferenciák és rendezvények lebonyolítására is. Ganczer Gábor, a cég júliusban kinevezett vezérigazgatója szerint a hazai piac az utóbbi időben alaposan megváltozott. Kialakult a kiállítások és más rendezvények közötti verseny. A fejlesztéseket a francia anyacég, a GL-events finanszírozta, a bővítések nyomán nagyobb nemzetközi konferenciák Budapestre hozását várják az új üzletág fejlesztésére alakult csoport szakembereitől.
