A tizennégy legnagyobb magyarországi műsorterjesztő hálózatában mintegy 10 ezerrel, 1,118 millióra nőtt a digitális televíziószolgáltatásra előfizető háztartások száma tavaly novemberben, miközben az analóg előfizetések száma 1,372 millióról 1,354 millióra csökkent - közölte a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH). A hatóság becslései, illetve korábbi felmérései szerint a 3,8 millió magyarországi háztartás közül nagyjából hárommillió fizet elő valamilyen televíziós szolgáltatásra. Novemberben a hatósági gyorsjelentésben szereplő tizennégy szolgáltató előfizetőinek 45,2 százaléka vett igénybe digitális tévészolgáltatásokat az októberi 44,7 százalék után. Valamennyi televíziós szolgáltatást figyelembe véve a UPC novemberben is megőrizte piacvezető pozícióját 32,1 százalékos piaci részesedéssel, míg a Digi az előfizetők 23,9, a Magyar Telekom (T-Home) pedig 20,8 százalékát mondhatta magáénak.
Ugyanebben a hónapban a vezetékes szélessávú előfizetések száma 18 ezerrel, 1,742 millióra emelkedett. Míg az adsl-előfizetők száma az októberihez képest csak minimális mértékben emelkedett, addig az NHH jelentésében szereplő, a piac 80-85 százalékát lefedő kábelszolgáltatók internet-előfizetőinek száma novemberben 14 ezerrel, 776 ezerre nőtt. Az NHH becslései szerint a teljes kábeles piacon a szélessávú internetszolgáltatásra előfizetők száma november végére elérte a 933 ezret.
