Miután a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bíróság jogszabálysértés hiányában jogerősen elutasította a Jövő Nemzedék országgyűlési biztosának az engedélyezési eljárással kapcsolatos kifogásait, úgy tűnik, nincs akadálya annak, hogy többévi huzavona után felépüljön a BHD Hőerőmű Zrt. szerencsi szalmaerőműve. Fülöp Sándor ombudsman a döntést követően úgy nyilatkozott: az ítéletet tudomásul veszi, s az erőmű ügyében további lépéseket nem tervez. A jelenlegi árakon számolva mintegy 40 milliárd forintos beruházás az elmúlt években nagy vitákat gerjesztett. A környezetvédők mellett a térség bortermelői is tiltakoztak az építkezés ellen - utóbbiak, például a tokaji borászok azt kifogásolták, hogy az erőmű negatívan befolyásolja majd a borvidék és a világörökségi címet is birtokló térség hazai és nemzetközi megítélését. Az építkezés ellen egyébként a köztársasági elnök is szót emelt. A tiltakozás hatására a Szerencsi Ipari Park mintegy 6,5 hektáros területén felépítendő, 49,9 megawatt teljesítményű, döntően a térség mezőgazdasági hulladékát feldolgozó erőművet eddig háromszor tervezték át. A mostani tervek szerint a létesítmény egy részét a földbe süllyesztik, illetve magas földsánccal veszik majd körbe. A beruházónak immár az összes szükséges engedély a rendelkezésére áll, sőt a helyi szolgáltatóval a megtermelt áram átvételéről is megállapodtak. A 133 dolgozót foglalkoztató erőművet még az idén szeretnék felépíteni, s az a jövő év tavaszától már teljes kapacitással működne. (A BHD, amely még 2005-ben kezdte el a program előkészítését, az eredeti tervek szerint 2010 januárjában szerette volna üzembe helyezni az erőművet.)
