BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Infláció felett drágulnak a menetjegyek februártól

2010. január 24. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A MÁV-Start, a GYSEV és a Volán-társaságok által kiadott bérletek árai átlagosan 10, a jegyárak pedig átlagosan 15 százalékkal emelkednek - közölte a közlekedési minisztérium. A szaktárca szerint 2007 májusától - az egy- és kétforintos érmék kivonása miatti 2008-as és az áfaemelkedés miatti tavaly nyári technikai korrekciót kivéve - nem változtak a tarifák, miközben csak az inflációs hatások kiegyenlítése 16 százalék feletti emelést indokolna. A tarifarendelet módosítása ad felhatalmazást a régóta szorgalmazott regisztrációs jegyek bevezetésére is, így a díjmentes utazásra jogosultak csak ezekkel utazhatnak a jövőben. A regisztrációs jegy az utazás időpontját, valamint az indulási és a célállomás megnevezését tartalmazza. A tervek szerint a technikai feltételek megteremtésétől függően legkésőbb február végéig minden szolgáltató bevezeti az új jegytípust.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet