Miután a szerdai szavazáson csak a testület fideszes, illetve SZDSZ-es delegáltjai voksoltak a jogok eladása mellett, a közvetítésijog-csomag eladását célzó javaslat nem kapta meg a szükséges többséget. A jogok értékesítésének elutasítását Hábetler Helga, a kuratóriumi elnökség szocialista tagja az MTI-nek azzal indokolta, hogy egy ilyen világesemény közvetítése fontos, a közszolgálati televíziónak szóló feladat. A kurátor hozzátette, a nemmel szavazók számára döntő érv volt, hogy az MTV menedzsmentje által preferált Digi TV országosan csak 25 százalékos lefedettséget biztosít, így az ország nagy része nem láthatná a mérkőzéseket.
Az MTV a döntés után közölte: milliárdos kárt okoztak a kuratóriumi elnökség MSZP által delegált tagjai azzal, hogy megakadályozták a közvetítési jogok eladását, úgy, hogy a testület tavaly decemberben még támogatta az eladást, a másfél héttel ezelőtti liciten pedig két érvényes ajánlat is érkezett. A tévé szerint a testületi döntés - és az MTV finanszírozási problémái - miatt a közvetítési joggal rendelkező Európai Műsorszolgáltatók Szövetsége (EBU) nem kaphatja meg azt a pénzt magyar tagszervezetétől, amellyel az MTV tartozik neki. Ennek következménye az lehet, hogy az EBU rövid időn belül leállítja hírcsere-szolgáltatását Magyarországgal, az MTV-t pedig akár ki is zárhatják a világ legnagyobb médiaszövetségéből.
Márpedig a sportjogok eladásához - az MTV kuratóriumi elnöksége mellett - tavaly decemberben az EBU is hozzájárult. A december közepén meghirdetett liciten az RTL Klub és a Sport1 konzorciuma maradt versenyben 725 millió forintos ajánlattal, amelyet további, 25 milliós "egyéb bevétellel" egészítettek ki a csatornák. A konkurens pályázó a Digi Kft. volt, amely 850 millió forintot fizetett volna a közvetítési jogokért és az "első választásért" úgy, hogy az MTV 26 meccset megtarthatott volna és a döntőt egyórás késleltetéssel maga is műsorra tűzhette volna. Az MTV a futball-vb közvetítési jogait 2,7 millió euróért vásárolta meg az Európai Műsorszolgáltatók Szövetségétől.
