BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megújul az Electrolux termékpalettája

2010. január 19. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Electrolux Lehel Kft. nyíregyházi hűtőszekrénygyára idén várhatóan 5,2 millió eurót költ termékfejlesztésre - jelentette be Gönczy Sándor, az Electrolux európai hűtőszekrénygyártási alelnöke a gyár évfordulós ünnepségén. Öt évvel ezelőtt 85 millió eurós beruházás eredményeként kezdte meg működését az üzem a nyírségi városban, termékfejlesztésre azóta összesen 13,3 millió eurót fordított a társaság. A gyár indulásakor az alacsony költségszint volt a magyarországi helyszín legfőbb vonzereje, azonban az évek folyamán a gyártás egyre nagyobb hozzáadott értéket, adott termékcsoporton belül pedig egyre nagyobb innovációt képvisel - mondta lapunknak Belényesi Zsolt kereskedelmi vezető. Az összeg nagy része a tervezési, tesztelési és prototípusgyártási folyamatokat fedezi, emellett azonban új gyártóegységeket is üzembe helyeznek majd.

A jelenleg gyártott modellek közel 60 százalékát cseréli le az Electrolux új típusokra, megújult dizájnnal és technológiával mintegy 700 ezer készüléket gyártanak majd év végéig. Továbbra is meghatározóak lesznek az energiatakarékos megoldások, a termékek mellett a gyártás területén is. Tavaly óta szinte csak A, A+ és A++ energiaosztályú hűtőkészülékek hagyják el a szerelősorokat, a gyártás környezetterhelését a Green Spirit program irányelvei szerint csökkenti évről évre a társaság minden hazai üzemében. Idén, a program második ütemében a 48 860 négyzetméteres gyártócsarnokban bevezetik az energiatakarékos led-világítást, a mosdók melegvíz-ellátását pedig napenergia felhasználásával oldják meg. A program első fázisában 15 százalékkal csökkent a gyárak energia- és vízfelhasználása - tette hozzá Belényesi.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet