BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több százezer mobilos tűnt el

2010. január 18. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tavaly megtört a magyarországi mobilpiac korábban jellemző növekedési trendje, a három szolgáltató ügyfeleinek száma 2009-ben mintegy 432 ezerrel, 11,792 millióra csökkent - közölte a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH). Decemberben 105 ezer új előfizetőt regisztráltak a szolgáltatók, a hívásfogadásra alkalmas kártyák száma alapján a mobilpenetráció az év végén 116,65 százalék volt. A forgalmazásban részt vevők száma decemberben 219 ezerrel nőtt, az év egészét tekintve viszont mintegy 66 ezerrel, 10,931 millióra csökkent. A forgalmat generáló kártyák száma alapján decemberben a Vodafone a novemberi 22,27-ről 22,54 százalékra növelte piaci részét, míg a T-Mobile részesedése 44,64-ről 44,43 százalékra, a Pannoné pedig 33,08-ról 33,03 százalékra csökkent.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet