Nem sokkal azután, hogy a BKV vasárnap aláírta a sztrájkmegállapodást, amelynek köszönhetően hétfőn üzemkezdetkor a megszokott menetrend szerint megindult a fővárosban a közösségi közlekedés, a kollektív szerződést már decemberben aláíró szakszervezetek jelezték, hogy nem tudják elfogadni a BKV új ajánlatát. Véleményük szerint a sztrájkban részt vevő szakszervezetek a munkabeszüntetéssel rosszabb feltételeket alkudtak ki, mint amit ők már decemberben elfogadtak, így az új kollektív szerződést sem írhatják alá. A megegyezés most elsősorban a metróban dolgozókat tömörítő Metró Közlekedési Dolgozók Szakszervezetén és a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségén (VTDSZSZ) múlik, akik nem fogadják el, hogy a decemberi megállapodáshoz képest havi ezer forinttal kevesebbet kapjanak utalványok formájában.
A nem sztrájkoló szakszervezetek vasárnap azt javasolták, hogy a sztrájkmegállapodásban szereplő 6 ezer forintos havi melegétkeztetési utalvány összegét 7 ezer forintra emeljék, amelyet ugyan a BKV el is fogadott, ez az ajánlat azonban a múlt héten sztrájkoló szakszervezeteknek nem tetszett.
Egyes információk szerint a legutóbbi ajánlatban a 6 ezer forintos melegétel-utalvány mellett egyszeri éves 45 ezer forintos "pulykapénz" szerepel. Gulyás Attila, a sztrájkban részt nem vevő VTDSZSZ elnöke cáfolta azokat a híreket, miszerint a szakszervezet munkabeszüntetést helyezett kilátásba arra az esetre, ha a BKV az általuk korábban elfogadottnál rosszabb feltételekhez ragaszkodna az új kollektív szerződésben. A múlt héten sztrájkoló szakszervezetek arra hívták fel a figyelmet, hogy a vasárnapi megállapodással csak felfüggesztették a sztrájkot, beszüntetni akkor fogják, ha a BKV valamennyi szakszervezettel aláírja az új kollektív szerződést. A BKV korábbi tájékoztatása szerint hétfő délután kezdték meg a 2010-es bértárgyalásokat és ma folytatják az egyeztetést a kollektív szerződésről.
