Nem az időjárás, hanem adminisztratív akadályok veszélyeztetik a legjobban a téli sportok fejlődését Magyarországon - derül ki a mátraszentistváni sípark szóvivőjének szavaiból. A 2003 óta fejlesztett létesítményben jelenleg egy 190 millió forintos beruházási pályázat van folyamatban, ennek a fele lenne vissza nem térítendő uniós támogatás - mondta el lapunknak Erbeszkorn Tamás. Az új beruházás legfontosabb célterületei közé tartozik a hóágyúzás fejlesztése, emellett egy pályakezelő gép kerül a síparkba, bővül a hütte, a gyerekeknek pedig hócsúszdapark és tanösvény épül. A vállalt önerős rész biztosítása ellenére, az ütemtervet felborítva, az idei téli szezonra a hókészítő gépeket nem lehetett behozni, pedig nagy szükség lett volna rájuk a kedvezőtlen időjárás okozta komoly forgalomkiesés csökkentésére - mondta Erbeszkorn. A késlekedés okaként a szóvivő a banki magatartást nevezte meg: a beruházás 17 százalékát hitelből fedezné az üzemeltető, de döntés hiányában eddig nyolc hónapos késésben vannak. A pályázati iroda se vette figyelembe a szezonalitást - mutatott rá a szóvivő -, így a második forduló döntéshozatalának elhalasztása újabb egy hónapos csúszást eredményezett. Erbeszkorn véleménye szerint a jelenlegi finanszírozói magatartás nem kedvez a fejlesztéseknek, még egy olyan sikeres és igényelt területen sem, mint a téli sportok.
Az idei főszezon első három hetében a gépek hiánya miatt kiestek a nagyobb pályák, így a kiugróan magas tavalyi forgalom 45 százalékát tette ki a látogatottság Mátraszentistvánon. A síszezon további részében azonban jobb téli időre és erősödő forgalomra számít az üzemeltető.
