BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megduplázza boltjai számát a Kanizsa Pékség

2010. január 14. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A termékválaszték, a kapacitás és a hatékonyág növelése érdekében 311 millió forint értékű beruházásba kezd a több dunántúli megyében is jelen lévő Kanizsa Pékség Sütőipari és Kereskedelmi Zrt. A fejlesztést saját erőből, valamint az Új Magyarország fejlesztési terv keretében 116 millió forint uniós támogatással valósítják meg. Ennek részeként korszerű kemencéket és hűtőberendezéseket vásárolnak, valamint a csomagolástechnikát is fejlesztik 2011 márciusára. Ezzel párhuzamosan az immár nemcsak Zala, hanem Vas és Veszprém megyében is jelen lévő társaság bővíti szakbolthálózatát. A jelenlegi 15 saját üzlet helyett hamarosan legalább harmincat működtetnek. A piaci versenyben az árak folyamatosan csökkennek, miközben a költségek emelkednek, ráadásul egyre kevesebb a képzett szakmunkás - mondta Polgár Ervin cégvezető a Zalai Hírlapnak. A fejlesztés nyomán a Göcsej Pékséget is tulajdonló, összesen mintegy 200 dolgozót foglalkoztató társaság új, hosszabb szavatossági idejű termékekkel léphet majd piacra. (A cégcsoport tavalyi együttes nettó árbevétele meghaladta a 2,1 milliárd forintot.) A Napi információi szerint a társaság a jövőben új piacokon, az ország más régióiban is szeretne megjelenni.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet