BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Előre menekülne az építőipar

2010. január 13. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sötét jövőképet ígér 2010 az építőipar számára, ezért energiahatékony építési és lakáskoncepciót alakítanak ki szakmai szervezetek, mivel a szektornak saját magát kell kihúznia a válságból - mondta Széman György, a Magyar Építőanyag-ipari Szövetség elnöke egy háttérbeszélgetésen. Az elnök szerint valódi mozgásteret a szén-dioxid-kvóták értékesítése jelenthet, ami például a cseh építőipar számára 250 milliárd forintnak megfelelő összeget hozott egy ilyen csomag megvalósítására. A Társaság a Lakásépítésért Egyesület elnöke, Maráczi Zsolt szerint a szervezet tavaly év végén hozta létre európai otthonteremtési programját, amely egy országos lakásprogram javaslatát is tartalmazza, fő célja pedig hogy a mindenkori kormányprogramokba emeljen egy lakáskoncepciót. Az egyesület lobbitervezetet készít az uniós források lakásépítésbe való bevonásának módjairól, kiinduló célként egy bérlakásprogram megalkotásának tervével - tette hozzá Maráczi.

Az ágazat kilábalásának alapját az épületfelújítások iránti igény bővülése adhatja, az energiatudatosság növekedésével - véli Pásztor József, az Építész Kaláka Kft. ügyvezetője. Az építőipar túlbürokratizálódott, a szektor nem kap kellő segítséget a kormányzattól a problémák felszámolására - állapította meg Kiss Jenő, a Magyar Mérnöki Kamara építési tagozatának elnöke. A szabályozási szinten szükséges tennivalók megvalósítása elsősorban nem a pénzen, hanem az elhatározáson múlik, például legalább harminc felesleges hatóság létezik a rendszerben - tette hozzá Tóth Csaba, a Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési Nyrt. vezérigazgatója.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet