BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak fél évig termel a Nagykanizsa Téglagyár

2010. január 13. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem zárják be, de a drasztikus keresletcsökkenés miatt idén csak fél évig termel majd az olasz tulajdonban lévő Nagykanizsa Téglagyár Burkoló- és Falazóanyaggyártó Kft. Idén a gyártást csak áprilisban indítják újra. A több környező ország piacán is jelen lévő társaság nettó árbevétele 2009-ben 18 százalékkal csökkent, a termelést pedig több mint 30 százalékkal kellett visszafogni, miután nemcsak a hazai, hanem a külföldi értékesítés is jelentősen visszaesett. A vevőket az év első felében döntően a 2008-ban felhalmozott készletekből szolgálták ki.
A több mint százéves üzem bezárása is felvetődött, ám végül úgy döntöttek, válságtervet készítenek, s a korábbiaknál jóval kisebb volumenben, de folytatják a termelést - mondta Gyurica Ferenc ügyvezető igazgató a Zalai Hírlapnak. Az üzemet 2009. novemberben leállították, s mintegy harminc dolgozót elküldtek. Létszámbővítésre csak a termelés újraindítása után lesz lehetőség. Az ügyvezető igazgató szerint az ágazat gondjai miatt a korábban tervezett, több száz millió forint értékű fejlesztés lekerült a napirendről.

Az sem kizárt, hogy idén a cég termelése, valamint árbevétele még a tavalyinál is kisebb lesz. A Napi információi szerint a tulajdonosok elsősorban azért döntöttek a nagykanizsai gyár fenntartása mellett, mert abban bíznak, hogy aki túléli a válságot, a korábbiaknál jobb piaci pozícióban folytathatja.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet