BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét kereskedhet a Mátra Cukor

2010. január 10. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan jelentősen nő a Mátra Cukor (MC) Zrt. árbevétele 2010-ben, mivel anyavállalata, a Nordzucker AG úgy döntött, hogy az eddig önálló kereskedelmi ágazatot visszaintegrálja a cég alaptevékenységébe - írta az MTI-Eco. Horvát Klára, az MC vezérigazgatója szerint a vállalat a korábbi évekhez hasonló mennyiségű cukrot értékesít a magyar piacon, mintegy százezer tonnát. Az MC a magyarországi termelés 2008-as leállítását követően logisztikai és csomagolási tevékenységet végzett. A cukorgyártás újraindítását azonban nem tervezi a társaság sem Szerencsen, sem Szolnokon, mivel az uniós cukorrendtartásnak megfelelően a kvótavisszaadás ellentételezéseként EU-támogatásban részesült, ráadásul gyakorlatilag már nem léteznek a gyártó üzemek sem a vezérigazgató szerint. A cég árbevétele 2008-ban közel 20 milliárd forint volt, 2009-ben ennél egy nagyságrenddel kevesebb, az idei várakozásokról Horvát még nem kívánt nyilatkozni.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet