BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővítik a késztermékgyártást

2010. január 3. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

2010-ben több mint félmilliárd forintos fejlesztés segítségével újraindul a sonkagyártás a Kapuvári Hús Zrt.-nél. A beruházás része annak a még 2008-ban elkezdett programnak, amely - döntően a több lábon állás érdekében - a késztermékgyártás jelentős növelését tűzte ki célul. Az évekkel ezelőtt bezárt sonkaüzem újraindításától árbevétel- és eredménynövekedést is várnak. (A Kapuvári Hús 2008-at 14,8 milliárd forintos árbevétel mellett több mint 220 milliós veszteséggel zárta.) A patinás, ám korábban jó ideig csak tőkehús értékesítésével foglalkozó társaságnál tavaly áprilisban elsőként a bacon-előállítást "támasztották fel".

A késztermékgyártás újraindításának már most jelentős része van abban, hogy az export részaránya megközelíti a 30 százalékot, s a cég az olasz, a spanyol, a német és a román piac mellett Dél-Koreában és Japánban is jelen van. Ezzel együtt a Kapuvári Hús 2009-ben sem zárt könnyű évet. Bár a decemberi hajrá jól sikerült, az előzetes adatok alapján úgy tűnik, hogy a tavalyi eredményeket sem sikerül megismételni - mondta Bedecs Pál vezérigazgató a Kisalföldnek. A Napi információi szerint a kapuvári gyárnak 2009-ben az okozta a legnagyobb mértékű keresletcsökkenést, hogy a továbbfeldolgozók - elsősorban a Herz és a Gyulai Húskombinát - a korábbinál sokkal kevesebb alapanyagot rendelt. Ezért májusban átmenetileg a négynapos munkahét bevezetésére is szükség volt. Tovább növelte a gondokat, hogy eközben a felvásárlási árak is jelentősen emelkedtek, mert egyre kevesebb élősertés volt a piacon.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet