A környezetvédelmi tárca szerint a hatóságok 31 autóbontó telephelyet ellenőriztek a Zöldkommandó akciósorozat keretében novemberben, két telephelyet bezárattak, további tíz műhely pedig várhatóan bírságot vagy felszólítást kap. Az akció keretében május óta több mint 12 ezer tonna hulladékra mintegy 310 millió forint bírságot szabtak ki a hatóságok. A hét hónapos akciósorozat során november végéig összesen 409 helyszíni szemlét tartottak, ebből 49 esetben derült fény illegális autóbontó tevékenységre. Egy szabálytalan, környezetkárosító módon szétszerelt - és így veszélyes hulladéknak minősülő - autó miatt akár 324 ezer forintos bírságot is kiszabhatnak. Magyarországon jelenleg 175 regisztrált, legális autóbontó működik.
