Tegnap lemondott posztjáról Pataki Dániel, a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) tanácsának elnöke. Pataki döntését az európai hírközlés-szabályozás megújításának lezárásával, illetve az ezekkel kapcsolatos személyes megbízatásainak sikeres befejezésével indokolta. Az NHH elnöki posztját Pataki 2004 óta töltötte be, a hatóság működése nyomán az elmúlt hat évben a magyar hírközlési piacon jelentősen bővült a szolgáltatáskínálat, miközben jelentősen csökkentek az árak, és a piacszabályozás mellett a hatóság egyre nagyobb hangsúlyt helyezett a közvetlen fogyasztói tájékoztatásra. Az európai hírközlés-szabályozás rendszerének megújításában az NHH és személyesen Pataki Dániel is jelentős munkát vállalt: az elmúlt két esztendőben a hatóság leköszönő elnöke a két nemzetközi hírközlési szervezet, az európai hírközlési szabályozó hatóságok csoportjának 2008-ban elnöke, majd 2009-ben alelnöke volt, tavaly novembertől pedig egy éven át a spektrumpolitikáért felelős európai szakmai testület, az RSPG (Radio Spectrum Policy Group) elnöki posztját is betöltötte. Pataki Dániel szakmai munkáját 2005-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje, 2009-ben pedig a Magyar Köztársasági Érdemrend tiszti keresztje polgári tagozat kitüntetéssel ismerték el.
