BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Harmincmilliárdos mínusszal zár a MÁV

2009. december 22. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A MÁV Zrt. 178,3 milliárd forint árbevétel mellett várhatóan 28,9 milliárd forint mínusszal zárja a 2009-es esztendőt - jelentette be a vasúttársaság. Andrási Miklós, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója ugyanakkor hangsúlyozta, a csoport idei teljesítménye kevésbé romlott, mint a makrogazdasági környezet. Az áruszállítás mintegy 10 százalékos gyengülése mellett idén hat százalék körül alakul a helyközi közösségi személyszállítás visszaesése.
A költséghatékonysági intézkedések révén a MÁV idén 970 millió forint csoportszintű megtakarítást ért el. Átal László, a MÁV Zrt. vezérigazgató-helyettese megjegyezte, ebben az évben mintegy 45 milliárd forintos tételt jelent a pályavasút indokolt, de bevétellel nem fedezett költsége. A Cargo-bevételből származó forrásokat főként a működés, az adótörlesztés és a beruházások finanszírozására használta a társaság.

A MÁV-csoport 2010-2012-es időszakra szóló stratégiájának fókuszában a szolgáltatási színvonal javítása, a versenyképes szervezet és az optimális vállalatméret kialakítása mellett a finanszírozhatóság biztosítása áll - közölte Andrási Miklós. Az MR1 információi szerint a cég nyolcvanmilliárdos hitelfelvételre és több száz fős leépítésre készül jövőre. Andrási Miklós elnök-vezérigazgató elmondta: az adminisztrációt akarják csökkenteni. A hitel több mint felét pedig a pálya működtetésére fordítanák, a többit a személyszállításra és a cég adósságainak törlesztésére szánják.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet