BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új távlatokat nyit a kékfrank?

2009. december 21. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A dolgozók jutalmazására a térségbeli cégek is bejelentkeztek a soproni kékfrankért. Erre azt követően nyílhat lehetőség, ha a készpénz-helyettesítő fizetőeszköz nyilvános bevezetésére a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) is rábólint. A térség szőlő- és bortermelői több hónapig tartó előkészítő munka után a nyár végén hozták nyilvánosságra, hogy elsősorban az ágazat és a régió gazdaságának dinamizálása érdekében szövetkezetet alapítanak, s az egymás közötti pénzforgalomban bevezetik a kékfrankot (Napi, 2009. szeptember 4.). A 123 alapító taggal és 38 500 euró jegyzett tőkével létrehozott Ha-Mi-Összefogunk Korlátolt Felelősségű Európai Szövetkezetet (SCE) a napokban, december 18-án jegyezte be az illetékes cégbíróság.

Időközben a program kidolgozóival, többek között a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával közösen arról is döntés született, hogy a már a valóságban is többféle címletben létező kékfrankot - készpénz-helyettesítő fizetőeszközként - ne csak a szövetkezeti tagság használhassa. Perkovátz Tamás, a szövetkezet elnöke a Kisalföldnek legutóbb úgy nyilatkozott, hogy többek között a régió turizmusára is jó hatással lenne, ha a kékfrank közforgalomba kerülne, s ahhoz a különböző, jelenleg is közkedvelt utalványok mintájára vásárlási kedvezményeket kapcsolhatnának.
Ehhez kellene a PSZÁF engedélye. Perkovátz hozzátette, az engedélyezési eljárás elkezdődött, s abban bíznak, hogy a többek között Liszt, Haydn, Lackner Kristóf és Eszterházy Pál portréjával díszített fizetőeszközt hamarosan mindenki használhatja.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet