BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kínai buszgyár épülhet Magyarországon

2009. december 20. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarországon építheti meg első európai összeszerelő üzemét a kínai Xiamen King Long United Automotive Industry Co. Ltd buszgyártó - jelentette be Kelemen János, a King Long Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója. Az ügyvezető szerint még nincs sok konkrétum, az anyacég azonban szándéknyilatkozatot tett, jelenleg a beruházás tervezése zajlik - számolt be az MTI-Eco. A gyár telephelyeként a Dél-Alföld, Gyöngyös környéke, valamint Miskolc jöhet szóba, az üzem teljes mértékben kínai pénzből valósulhat meg fél év múlva. Az Európában hét éve jelen lévő buszgyártó Magyarországon két éve forgalmaz buszokat, tavaly 1,1 milliárd jüan (100 millió euró) árbevételt ért el, Európában eddig ezer buszt értékesített, amelyek közül 150 Magyarországon közlekedik. A tervezett magyar üzemben legalább napi két buszt szerelnek majd össze, magyar sebességváltóval és keréktárcsával, elsősorban európai piacokra.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet