BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Novemberben is nőtt az aktív kártyák száma a mobilpiacon

2009. december 17. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Novemberben mintegy 9 ezerrel, 11,687 millióra csökkent a három magyarországi mobilszolgáltató teljes ügyfélszáma, emelkedni tudott azonban a forgalmazásban részt vevő előfizetők száma - közölte a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH). Az elmúlt hónapban az aktív kártyák száma 66 ezerrel, 10,712 millióra emelkedett. November végén a teljes ügyfélszám alapján számítva száz főre változatlanul 116,7 előfizetés jutott, szemben az egy évvel korábbi 119,1 százalékos penetrációval. A forgalmazásban részt vevő ügyfelek száma alapján novemberben a Vodafone az októberi 22,16-ról 22,27 százalékra növelte piaci részét, míg a T-Mobile részesedése 44,71-ról 44,64 százalékra, a Pannoné pedig 33,13-ról 33,08 százalékra csökkent. A hatóság adatai szerint a három mobilszolgáltató ügyfelei novemberben 5846 számot vittek át másik szolgáltatóhoz.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet