BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

"Nagyon kínos" volt a T-Mobile rendszerhibája

2009. december 16. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A T-Mobile hálózatának két héttel ezelőtti hibája mintegy 160 millió forint közvetlen kárt okozott, a fennakadások teljes költsége pedig eléri a 700 millió forintot, amelyben már benne vannak a felhasználóknak adott ajándék percek is - közölte Winkler János. A Magyar Telekom vezérigazgató-helyettese az eset kapcsán úgy fogalmazott: "nagyon kínos történet volt, nagy erőpróba egy szolgáltató számára". A hálózati fennakadások, amelyeket egy hibás szoftver feltöltése okozott, nem jelentettek teljes rendszerleállást, a hálózat forgalma 28-30 százalékkal esett vissza. Winkler rámutatott arra is: minél jobban közeledik a mobiliparág az informatika világához, annál gyakrabban fordulhatnak elő ilyen jellegű hibák. A T-Mobile 2009-es piaci teljesítményéről szólva a vezérigazgató-helyettes rámutatott: a Magyar Telekom mobilüzletága 0,43 százalékponttal növelte részesedését az aktív sim-kártyák száma alapján, a T-Mobile november végi, 44,64 százalékos piaci részesedése újra 10 százalékponttal haladja meg a második szolgáltatóét. A mobilinternet-piacon a T-Mobile 46,7 százalékos részesedést tudhat magáénak.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet