BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megveheti az Mt az ISH Kft.-t

2009. december 14. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Telekom (MT) Nyrt. megvásárolja a kórházi informatikai szolgáltatásokat nyújtó International System House (ISH) Kft.-t, miután a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) is engedélyezte a tranzakciót. A távközlési társaság még májusban kötötte meg az ISH 100 százalékos üzletrészének átvételéről szóló szerződést. A kórházi informatikai rendszerek piacán az ISH a legerősebb szereplőnek számít Magyarországon, a cég mérete legnagyobb versenytársának többszöröse. A versenyhivatal szerint ugyan elképzelhető, hogy az ügylet kapcsán a telekommunikációs szolgáltatási piacon kiszorító hatás érvényesül majd - vagyis azok a kórházak, ahol az ISH a szolgáltató, az MT szolgáltatására váltanak kedvező együtt értékesítés hatására -, ez azonban a kórházak elhanyagolhatóan kis hányadát érinti, mivel a kft.-vel szerződésben álló intézmények többségében egyébként is a Magyar Telekom szolgáltatásait veszik igénybe.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet